вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane szybko się dewastują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий